Wolontariat ze zwierzętami na fermie FRIEND

Chcemy pomagać zwierzętom, lecz oprócz podpisywania petycji i wybierania bardziej etycznego stylu życia, nie wiemy, co robić. Obie te czynności są wartościowe, ale czasami potrzebujemy czegoś bardziej fizycznego. Czasami po prostu chcemy spędzić trochę czasu ze zwierzętami by zobaczyć i poczuć, że pomaganie zwierzętom ma sens. Najlepszym sposobem na to jest wolontariat w sanktuarium dla zwierząt lub schronisku.

Spedziłam jeden taki dzień w Sanktuarium Zwierząt Gospodarskich FRIEND w Tonbridge, w południowo-wschodniej Anglii.

Naszą misją jest oferowanie schronienia niechcianym, zaniedbanym i maltretowanym zwierzętom, podczas edukowania na temat weganizmu i zrównoważonego rozwóju ekologicznego. Mamy nadzieję przyczynić się do stworzenia świata, w którym ludzie i zwierzęta mogą żyć w wzajemnie zrównoważonym środowisku dzięki praktykom takim jak wegańskie, organiczne, permakulturalne rolnictwo.

  • Każdy może wziąć udział w dniu dla wolontariuszy, ale pamiętaj, że sanktuarium jest wegańskie a ochotnicy często przynoszą jedzenie, aby się podzielić. Proszę nie przynosić ze sobą mięsa. Nawet jeśli jesz mięso, na pewno potrafisz przetrwać jeden dzień na roślinach.
  • Gospodarstwo ratuje zwierzęta, ale ich nie hoduje. Wszystkie ich zwierzęta są wysterylizowane.
  • Farma FRIEND to farma bez zabijania. Wszystkie ich zwierzęta żyją długo i szczęśliwie. Rosie – najstarsza krowa ma 20 lat!
Kozioł Dave
Kozioł David
Kozioł Dawid

Spotkanie Dave’a, najbardziej towarzyskiego kozła na farmie, upewniło mnie, że kozy są charyzmatyczne, zabawne, czułe, inteligentne i mogą być temperamentne. Dave pozwolił mi się dotykać tylko wtedy gdy głaskałam go po grzbiecie w miejscu, które wskazał mi swoimi rogami. Gdy głaskałam nie tam gdzie chciał, odchodził w stylu „nie umiesz, ile razy można Ci pokazywać.”

Sanktuarium właśnie zaadoptowało 4 białe kózki z gospodarstwa mlecznego, które zostało zamknięte. W planach było przyjęcie tylko dwóch ze względu na brak miejsca, ale skończyło się na czterech. Co mogę powiedzieć, mają wielkie serca.

mała biała koza

Rosną jak na drożdżach

Cudownie jest móc zobaczyć do jak dużych rozmiarów mogą urosnąć świnie gdy pozwala im się żyć.
Na farmie FRIEND mogą leżeć na słońcu, drzemać w słomie i spędzać czas z innymi świniami.
Mamy szansę zaobserwować jak zachowują się wobec siebie nawzajem i kształtują relacje. Każdy powinien spędzić jeden taki dzień by zauważyć że zwierzęta, zachowują się podobnie do nas.

świnia ferma

Uczuciowe indyki

Widzieliście filmy przedstawiające kurczaki i indyki tulące się do dzieci? Indyki na farmie FRIEND są równie czułe. Nazwaliśmy niektórych wolontariuszy zaklinaczami indyków, ponieważ ptaki gromadziły się wokół nich i dosłownie chowały się w ich ramionach.

uczuciowy Indyk

Indyk przytulas
Przytulas
Nie musisz być znanym na całym świecie, aby inspirować innych do czynienia dobra.

Kiedy twoja energia jest tak spokojna, że ​​nawet zwierzęta nie wykazują ani jednego znaku strachu przed zbliżeniem się do ciebie, jest to dla mnie niezwykle imponujące i motywujące. To właśnie nazywam inspiracją.

Kilkoro wolontariuszy to wegańscy aktywiści. Biorą udział w wydarzeniach takich jak Sześciany Prawdy, czy ’Meat the Victims’. Spotkanie z nimi pozwoliło mi zrozumieć, jak trudno im psychicznie radzić sobie z codzienną walką z eksploatacją zwierząt. Odwiedzając ubojnie by zdobyć materiał filmowy przedstawiający złe traktowanie zwierząt, rozmawiając z ludźmi na ulicach o weganizmie i przemyśle mięsnym narażają się na bardzo negatywne emocje. Po postawieniu się w sytuacjach, które powodują stres, gniew i smutek, czasami wracają do domu, by przeczytać oczerniające artykuły na swój temat, ponieważ … cóż … system nie lubi wegan. Pomimo wszystko nie przestają walczyć. Bo zwierzęta są tego warte.

alpaka farma friend

Osobiście rzadko potrafię zachować spokój, rozmawiając z ludźmi na temat praw zwierząt twarzą w twarz. To może być trudne emocjonalnie, ale ludzie tacy jak aktywiści motywują i inspirują. Jeśli im udaje się przezwyciężyć te wszystkie trudności ze strony społeczeństwa, mi też się uda.

owca ferma

Jak możesz pomóc

Istnieje kilka sposobów, aby pomóc Fermie FRIEND, finansowo lub fizycznie.

  • Dni wolontariatu odbywają się co miesiąc, raz w tygodniu i raz w weekend. Są one zawsze ogłaszane na stronie FB London Vegan Actions.
  • Jeśli masz więcej czasu, możesz z nimi porozmawiać i regularnie się pojawiać. Pomoc jest zawsze potrzebna przy karmieniu, ogólnym czyszczeniu lub rozbudowie gospodarstwa.
  • Gospodarstwo przekroczyło swoją pojemność. Jeśli masz materiały budowlane, które możesz przekazać, zostaną one wykorzystane do rozbudowy.
  • Możesz także przekazać narzędzia rolnicze, pościel, siano, słomę, owoce i warzywa.
  • Zostań Patronem farmy lub przekaż darowiznę na stronie Go Fund Me.