Cześć,

Mam na imię Milena. Jestem miłośniczką zwierząt. Wszystkich.

Moja strona skupia się na życiu bez okrucieństwa czyli „cruelty-free living”. Wierzę że każdy na świecie powinien być tego stylu życia świadom i go popierać.

Codziennie, widzę u ludzi brak wiedzy na temat produktów których używają i tego jak duży mają wpływ na innych ludzi i zwierzęta. Nasze społeczeństwo opiera się na konspumpcji, handlu i obrocie finansowym. Tak zwana cywilizacja może być określona przez bezcelowe wykorzystywanie niewinnych zwierząt i wojny, wszystko jako sposób zwiększenia zysku. Sprawiliśmy, że wynalazki, które mogą być wykorzystane jako narzędzie rewolucji, by skończyć eksploatację zwierząt zostały porzucone. Dlaczego, zastanawiasz się?

Ludzie mówią że gdy nie ma żadnej odpowiedzi, odpowiedzią są pieniądze.

Dieta

Konsumpcja mięsa jest jednym z najważniejszych czynników przyczyniających się do zmiany klimatu i zwierzęcego wyzysku. Pomimo tego że dla wielu nie jedzenie mięsa brzmi jak niemożliwe do wykonania zadanie, dla mnie naprawdę nie jest. Spróbuję pokazać Ci jak proste i pyszne potrafią być wegańskie/wegetariańskie potrawy.

Uroda i Etyka

Testowanie na zwierzętach jest ogromym problemem w kwestii praw zwierząt. Zaskoczeniem była dla mnie wiadomość że większość produktów których używamy na porządku dziennym, jest testowana na zwierzętach. Pomimo zakazu testowania na zwierzętach w UE, większości globalnych dostwacow produtow higienicznych i kosmetycznych, którzy mają w bród pieniędzy w kieszeniach, wciąż prowadzą badania na zwierzętach. Próby ukrycia faktów nie zawsze się powodzą ponieważ organizacje i działacze na rzecz obrony praw zwierząt efektywnie odkrywają prawdę. Ale dlaczego tak duże koncerny przepełnione pieniędzmi wciąż kontynuują takie praktyki? Przecież stać ich na testowanie produktów w naprawdę humanitarny sposób, prawda?

Bardzo często, kobiety nie zdają sobie sprawy z faktu, iż ich szampon został testowany na króliku, że ich szminka została sforsowana do żołądka kota albo że ich pasta do zębów została wtarta psu w oko. Niestety, takie sytuacje mają miejsce bo na to pozwalamy.

Jeśli jesteś wegetarianiem, dziękuję. Płyniemy na tej samej łodzi.
Jeśli jesteś weganinem, masz mój olbrzymi szacunek.
Jeśli to wszytko to dla Ciebie nowość, to znaczy że jest dużo kwestii z których najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy.

Uświadomienie sobie efektów naszych czynów jest początkiem procesu by zacząć żyć etczny – po prostu sprawiedliwy – styl życia. By cokolwiek zmienić, musimy być świadomi tego co jemy, co kupujemy i kogo wspieramy.

Cytując Gandhi’ego:

… bądź zmianą, która chciałbyś zobaczyć na świecie.. „.

Dlatego ja prowadzę bloga którego Ty właśnie czytasz. Mam nadzieję, że to uczyni Twoje przejście na bardziej etyczny styl życia łatwiejszym.

Dzielę się moimi doświadczeniami na tej stronie, wegetariańskimi/wegańskimi przepisami, przeglądami i rekomendacjami etycznych produktów.
Jest mnóstwo pytań bez logicznej, pełnej współczucia odpowiedzi. Będę dążyć do informowania o tych przypadkach i zbadam czy jest cokolwiek co my – jako osoby indywidualne – możemy zrobić by pomóc tym w niebezpiecznstwie.

Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyć jako pamiętnik aspirującego weganina, który będzie pomagał Tobie, i mi przy okazji też.

Pomagajmy zwierzętom razem.


via GIPHY

Milena x