Czy Tints of Nature testuje na zwierzętach?

tints of nature

Tints of Nature napełniło mnie wielkimi nadziejami na znalezienie wolnej od okrucieństwa farby do włosów, którą można łatwo nakładać samodzielnie w domu. Temat wygląda obiecująco, ale musiałam zadać marce kilka pytań i poznać szczegóły. Lecimy z tematem.

W skrócie:

  • Testują na zwierzętach tam gdzie wymaga prawo? Nie
  • Sprzedają w Chinach? Nie
  • Należą do innej firmy? Tak. Herb UK
  • Produkty są wegańskie? Tak
  • Składniki testowane na zwierzętach? Nie
  • Dostawcy testują na zwierzętach? Nie
  • Wykorzystywane futro?  Nie

Produkty i składniki wykorzystywane przez Tints of Nature nie są testowane na zwierzętach przez samą markę i twierdzą, że nigdy nie pozwolą na to aby osoby trzecie testowały na zwierzętach w ich imieniu.

Co z dostawcami?

„Tak, oczywiście w miarę możliwości upewniamy się, aby nasi dostawcy nie przeprowadzali testów na zwierzętach”

Musimy wyjaśnić co dokładnie znaczy stwierdzenie „w miarę możliwości”.

.. producent produktów i wszystkie powiązane korporacje (jeśli istnieją) muszą spełniać jedno z następujących kryteriów:

Zasada nigdy nietestowania
Żaden z produktów ani żaden ze składników produktu nigdy nie był przez nią (firmę) testowany na zwierzętach, przez kogokolwiek w jej imieniu, przez jej dostawców lub kogokolwiek w ich imieniu

Zasada pięciu lat (lub 5+)
Żaden z jej produktów ani żaden ze składników produktów nie był testowany na zwierzętach przez nią, przez kogokolwiek w jej imieniu, przez jej dostawców lub kogokolwiek w ich imieniu w dowolnym czasie w okresie pięciu lat bezpośrednio poprzedzających datę złożenia wniosku o akredytację.

Należy pamiętać, że produkty Herb UK nigdy nie były testowane na zwierzętach, a wszystkie składniki kwalifikują się do „Zasady pięciu lat (lub 5+).

Ponadto surowce Herb UK kwalifikują się teraz do co najmniej 10-letniej zasady, zgodnie z którą Herb UK przestrzega wewnętrznej zasady „ostatecznej daty odcięcia”, nie zezwalając na testowanie na zwierzętach żadnego ze swoich gotowych produktów, składników lub preparatów przez minimum dziesięć lat.

W związku z tym wszelkie produkty wytwarzane przez Herb UK po tym 10-letnim okresie będą pozyskiwane od dostawców całkowicie wolnych od okrucieństwa. Kiedy powiedziałam „tam, gdzie to możliwe”, miałam na myśli, że jakiekolwiek produkty, które mogą znajdować się w obiegu, a które zostały wyprodukowane przed tym okresem, dla nich nie mogę potwierdzić informacji na temat dostawców. Należy jednak pamiętać, że znalezienie produktu starszego niż 10 lat jest bardzo mało prawdopodobne

Produkty są wegańskie i nie są sprzedawane w Chinach lub innych krajach, które wymagają testów na zwierzętach.


Podsumowując, firma Tints of Nature jest firmą wolną od okrucieństwa i może powiększyć listę sprawdzonych firm na mojej zielonej liście firm cruelty-free.