Czy Rituals testuje na zwierzętach?

Rituals jest marką produkującą nieziemsko pachnące produkty do pielegenacji skóry, ciała i makijażu. Firma może wydawać się wolną od okrucieństwa ale brak oficjalnego oświadczenia sugeruje coś innego.

W skrócie:
  • Testują na zwierzętach tam gdzie wymaga prawo? Nie
  • Sprzedają w Chinach? Nie
  • Certyfikaty? Nie
  • Należą do innej firmy? Nie
  • Produkty są wegańskie? Zdarza się
  • Składniki testowane na zwierzętach? Nie
  • Dostawcy testują na zwierzętach? NieNa oficjalnej stronie firmy nie ma żadnej informacji na temat testów na zwierzętach, co od razu trochę mnie zmartwiło.

Skontaktowałam się z Rituals bezpośrednio i odesłali mi bardzo miłą i strasznie długą odpowiedź, której nie będę tu wklejać bo zapewne nie będzie Ci się chciało całej przeczytać.
Informacje które nas obchodzą odnośnie testów na zwierzętach są zacytowane niżej.

By przeczytać oryginał, kliknij w angielską wersję tego artukulu.

„… Nigdy nie testujemy naszych produktów ani składników na zwierzętach i to nie jest też wykonywane przez osoby trzecie. Wierzymy że wystarczające, aktywne, wysokiej jakości i bezpieczne składniki są dostępne, bez potrzeby na testy na zwierzętach. „

A dostawcy?

Wymagamy od wszystkich naszych dostawców i innych firm zatrudnionych przez naszych dostawców, aby używali wysokiej jakości, bezpiecznych składników, stworzonych bez testów na zwierzętach.”

W Chinach ich nie ma…

„…Ale nie sprzedajemy i nie kupujemy naszych produktów w Chinach”

Uwaga na Karmin

Większość kosmetyków Rituals nie posiada w składzie żadnych składników odzwierzęcych z wyjątkiem produktów do makijażu które mogą zawierać karmin, lanolinę lub wosk przczeli.

” …Cienie do oczu i szminki mogą prawdopodobnie zawierać Karmin (INCI: CI 75470/Carmine), ten  składnik jest wykorzystywany dla wyjątkowego czerwonego koloru który nietstety nie może być zastąpiony bez zmiany koloru i jakości produktu. Naszą zasadą jest nie wykorzystywanie składników wyprodukowanych ze zmarłego zwierzęcia w żadnej z naszych formulacij …”

Choć według Rituals, produkty są bezpieczne dla wegetarian i czasem wegan, należy uważać na Karmin który jest często używany w produkcji kosmetyków do makijażu.
Karmin to czerwony barwnik otrzymywany poprzez zgniatanie wyschniętych owadów.


Rituals nie testuje składników ani produktów na zwierzętach i wymaga tej samej postawy od swoich dostawców. Produkty nie są sprzedawane w Chinach i niektóre kosmetyki są wegańskie.

Pamiętaj jednak by uważać na Karmin w produktach o czerwonej barwie.


Wniosek: Brak testów na zwierzętach – Rituals jest firmą wolną od okrucieństwa

Kosmetyki Rituals są dostępne w Sephora.
Ta strona zawiera link partnerski