Czy Naturtint testuje na zwierzętach?

czy naturtint testuje na zwierzetach?

Naturtint to firma specjalizująca się w produktach do pielęgnacji i farb do włosów.  Ponieważ produkty so sprzedawane w popularnym brytyjskim sklepie ze zdrową żywnością a farby są oznakowane jako wegańskie, można założyć że firma jest wolna od okrucieństwa. Postanowiłam jednak skontaktować się z nimi i dowiedzieć jakie jest ich stanowisko w tej sprawie. Bardzo dobrze że to zrobiłam.

W skrócie:
 • Testują na zwierzętach tam gdzie wymaga prawo? Tak
 • Sprzedają w Chinach? Tak
 • Certyfikaty? Nie
 • Należy do innej firmy? Nie
 • Produkty są wegańskie? Tak
 • Składniki testowane na zwierzętach? Nie
Wysłałam mój standardowy zestaw pytań do Naturtint w lipcu 2017 i odpowiedzieli to: (oryginał w angielskiej wersji postu)

Dziękujemy za Twoje zainteresowanie produktami Naturtint. Jesteśmy dytrybutorami firmy Naturtint dla UK i Irlandii ale pracujemy blisko z producentami którzy są w Madrycie, Hiszpani.

Produkty są odpowiednie dla Wegan a producenci nie przeprowadzają żadnych testów na zwierzętach podczas produkcji, tak jak składniki używane nie są testowane na zwierzętach. Produkt jest dostępny między narodowo ale musiałbym sprawdzić z producentami w których krajach konkretnie firma jest dostępna i dałbym ci znać.

Poinformawalam że będę czekać na ciąg dalszy. I czekałam… czekałam…  przez ponad miesiąc. Postanowialm przypomnieć im o moim pytaniu w środku sierpnia 2017. Odpowiedzieli:

Wysłaliśmy prośbę do producentów w Twoim imieniu, ale fabryka jest zamknięta na czas wakacji. Dostarczą wszelkie potrzebne informacje kiedy wrócą, gdy je otrzymamy, prześlę Ci je.

Też właśnie przewracasz oczami? Za taką wymówkękomuś w Naturtint należy się punkt za kreatywność.  Niestety, przypominałam się dalej. Pod koniec września 2017 otrzymałam listę krajów w których Naturtint jest sprzedawane.

W których krajach sprzedajecie produkty?  USA, Katar, Portugalia, Niemcy, Austria, Holandia, Belgia, Izrael, Dominikana, Malezja, Turcja, Kanada, Anglia, Irlandia, Maroko, Dania, Estonia, Litwa, Łotwa, Australia, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, Mauritius, Tajwan, Indonezja, Islandia, Iran.

Po odwlekanym odzewie, mogliśmy się spodziewać że Natutint sprzedaje swoje produkty w Chinach. Ich odpowiedz to potwierdza. To oznacza że ich produktyj są testowane na zwierzętach.

W porównaniu do innych farb dostępnych na eurpejskim rynku, te preparaty są wegańskie. Jeśli możesz wybrać pomiędzy wegańskimi a nie wegańskimi takimi jak L’Oreal, Garnier itp, Wybierz mniejsze zło.

Wniosek: Naturint nie jest firmą wolną od okrucieństwa.

Naturtint widnieje na mojej liście firm testujących na zwierzętach.

Milena x

3 myśli na temat “Czy Naturtint testuje na zwierzętach?

 1. Bea Miko pisze:

  czy któraś firma kosmetyczna jest? Np. z kolorowych Artdeco odpowiedziało mi, że nie testują na zwierzętach. Ale już okazuje się, że używane składniki np. do takiego tuszu do rzęs mogą być testowane i robią to zupełnie inne firmy niż docelowa :/

 2. Jest bardzo wiele firm ktore maja ostre zasady w tej kwestii i nie uzywaja takich skladnikow. Byc moze ARTDECO nie jest jedna z tych firm choc na ich stronie widnieje informacja ze wymagaja od swoich dostawcow aby zadne skladniki nie byly testowane na zwierzatch. Problemem ARTDECO jest rowniz to ze sprzedaja na „dalekim zachodzie”. Calkiem mozliwe ze w Chinach a to by oznaczalo ze testuja na zwierzetach tak czy inaczej.

 3. Nie słyszałam o tej firmie. Ciekawy wywiad.

Możliwość komentowania jest wyłączona.