Czy Nails Inc testuje na zwierzętach?

Kluczowe fakty:
  • Testują na zwierzętach tam gdzie wymaga prawo? Nie
  • Sprzedają w Chinach? Nie
  • Certyfikaty? Nie
  • Należy do innej firmy? Nie
  • Produkty są wegańskie? Zdarza się
  • Składniki testowane na zwierzętach? Nie

Nails Inc to jedna z najpopularniejszych firm specializujacych  sie w pielegnacji paznokci w UK. Lakiery, maski, salony i innowacyjne produkty wybijaja sie na rynku.

Dużo czasu zajęło mi przekopanie internetu by znaleźć jakiekolwiek informacje na temat ich stanowiska w kwestii testów na zwierzętach a i tak nie znalazłam żadnych satysfakcjonujących informacji. Zaskakująco, nie wiele blogerek zagłębiło się w ten temat. Firma też nie ma żadnego oświadczenia na swojej stronie.W resultacie, postanowiłam skontaktować się z Nails Inc i bezpośrednio zapytać czy biorą udział w testach na zwierzętach. Otrzymałam odpowiedź w niecałą godzinę(!) (By zobaczyć original w języku angielskim wejdź w angielską wersję artykułu): 

Cześć Milena,

Dziękujmy bardzo za twój e-mail.

W związku z twoim pytaniem dotyczącym testowania na zwierzętach, możemy potwierdzić że Nails Inc nie testuje swoich produktów ani surowców na zwierzętach. Według naszych najlepszych informacji, nasi dostawcy przemysłowi podjęli taką samą pozycję.

Niektóre z naszych produktów są oparte na bazie morskiej, polecamy produkty NailPure które są '6 free’, wegańskie i Halal.

By zobaczyć listę międzynarodowych dystrybutorów odwiedź naszą stronę: https://www.nailsinc.com/stockists-list/

Dziękujemy za pytanie

Najlepsze życzenia,

Obsługa klienta Nails Inc

Firma Nails Inc potwierdziła że nie testuje na zwierzętach i że oferuje produkty wolne od jakichkolwiek składników zwierzęcych.

Po sprawdzeniu ich listy dystrybutorów, dowiedziałam się że Chiny i Rosja nie są na tej liście. Świetna wiadomość.

Ich strona na Wikipedii, sugeruje że Nails Inc ma oddział w Hong Kongu. To jednak nie jest problem ponieważ w tej części świata testy na zwierzętach nie są wymagane.

Odpisałam do Nails Inc z prośbą o wyjaśnienie kwesti dostawców. „Według Naszych Najleszych Informacji” mnie osobiście nie przekonuje. Być może nie potwierdzają takich informacji ze swoimi dostawcami.

Ciągle czekam na odpowiedź.

Bazując na informacjach które udało mi się zebrać i odpowiedzi od samej firmy, doszłam do wniosku że Nails Inc nie testuje na zwierzetch.

Ponieważ nie przekonali mnie że używają tylko etycznych składników, nie mogę ich uznać za wolnych od okrucieństwa.

Wniosek: Niepewny czyt. Firma nie jest wolna od okrucieństwa

Nails Inc już nie widnieje na mojej liście etycznych kosmetyków.

Milena x