Czy L’Oréal testuje na zwierzętach? – 2017

Is L'oreal cruelty-free

L’Oréal jest bez wątpienia jednym z liderów w przemyśle kosmetycznym, dzięki czemu ma ogromną siłę przebicia i co za tym idzie – wpływ na ludzi. Taki status może być cudownym przywilejem albo bronią zagłady. Jak się okazuje, ta firma nie mogła mieć zwierząt w głębszym poważaniu co widać przez ich sposoby omijania prawa zabraniającego testy na zwierzętach.

Firma L’Oréal jest dumna z faktu, że przez ponad dekadę, przyczyniała się do badań nad alternatywnymi metodmi testowania kosmetyków. Rewelacyjna wiadomość i jestem osobiście wdzięczna za inicjatywę ale ich słowa są wartościowe tylko wtedy gdy opierają się na działaniu. Może przyczynili się do badań nad sztuczną skóra (Episkin) i testów in vitro ale to nie wystarczy by nazywać się firmą wolną od okrucieństwa.


Kluczowe fakty:
  • Testują na zwierzętach tam gdzie wymaga prawo? Tak
  • Sprzedają w Chinach? Tak
  • Certyfikaty? Nie
  • Należy do innej firmy? Nie
  • Produkty są wegańskie? Nie
  • Składniki testowane na zwierzętach? Tak
Zerknijmy na ich FAQ

Ich oficjalne oświadczenie może wskazywać, że w ogóle nie testują na zwierzętach już od wielu lat:

Czy L’Oréal testuje swoje produkty na zwierzętach?

L’Oréal nie testuje żadnych swoich produktów na zwierzętach i od ponad 30 lat jest prekursorem alternatywnych metod testowania kosmetyków.

a jednak…

Jeśli nie testujecie produktów na zwierzętach, dlaczego L’Oréal wciąż znajduje na prowadzonej przez PETA liście podmiotów, które przeprowadzają takie testy?
L’Oréal nie testuje żadnych swoich produktów na zwierzętach. Jednakże, ponieważ nasze produkty są sprzedawane w Chinach, L’Oréal wciąż figuruje na liście PETA. Chińskie władze do spraw zdrowia wciąż wymagają i przeprowadzają testy na zwierzętach w przypadku niektórych produktów.

W odpowiedzi na pytanie Daily Mail w związku z ich handlem w Chinach, odpowiedzieli tak:

„W Chinach, nadzorujące władze realizują w obrębie swoich ośrodków testy gotowych kosmetyków na zwierzętach zaniam zostaną wprowadzone na rynek. Myślimy, że te testy są nie na miejscu ale nie możemy im zapobiec”

Jak widać, sami przyznają się do sprzedawania w Chinach. Ich inne pytania i odpowiedzi obrazują jak oddanie starają się zakończyć testy na zwierzętach. Na podstawie ich odpowiedzi, możemy przypuszczać, że ich obecność na chińskim rynku jest wyłącznie sposóbem skłonienia władz chińskich do zmiany stanowiska w tej sprawie.  Przeczytaj więcej z ich FAQ

Bądźmy szczerzy. Powodem numer 1 jest przychód. Gdyby zwierzęta były głównym priorytetem, L’Oréal kontynuowałby badania nad alternatywnymi metodami testów i wstrzymałby sprzedaż gdy testy na zwierzętach są wymagane. Nie ma żadnej płaszczyzny porozumienia w tej kwestii. Firma prawdziwie wolną od okrucieństwa kładzie zwierzęta na szczycie swojej listy priorytetów. Dlatego, L’Oreal nie może być uznawanym za firmę etyczną w żadnym stopniu.

Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa

Pomimo procedur testowania na zwierzętach, jestem uczulona na spółki które celowo wprowadzają swoich klientów w błąd. Czytelnicy, którzy częściowo odczytują informację mogą zauważyć tylko główne oficjalne oświadczenie i dojść do wniosku że spółka jest wolną od okrucieństwa. Pogłoski mówią, że L’Oréal nie tylko pozwala rządowi chińskiemu przebadać ich produkty na zwierzątach ale sam przeprowadza takie testy. Niektóre rzeczy są extremalnie trudne do wykrycia i to jest z pewnością jedną z nich.

Składniki używane w produkcji kosmetyków L’Oréal nie są przetestowane na zwierzętach tylko wtedy jeśli były badanie później niż w marcu 2013 albo jeśli jest to kosmetyk. Te informację zostały potwierdzone przez sama firmę L’Oréal . Produkty takie jak wzmacniające kremy, płyny trądzikowe albo odbudowujące szampony – cokolwiek- każdy produkt może mieć podłoże medyczne czy niekosmetyczne. Przebieranie kosmetyków za leki jest skutecznym sposobem na legalne wykorzystywanie zwierząt w testach.

Gdy zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach był wdrażany kilka lat temu, L’Oréal był jedną ze spółek, które protestowały przeciwko temu zakazowi.

Następnym razem gdy zobaczysz cudowny, tusz do rzęs nowej technologii od L’Oréal będziesz wiedzieć, jakim kosztem został wyprodukowany. Nie tylko zwierzęta przeszły gehennę, ale też my jako klienci nie byliśmy traktowani z szacunkiem.
Naprawdę chcesz dać komuś, kto traktuje Cię jak głupca swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jest mnóstwo spółek na całym świecie które stawiają prawa zwierząt jako najważniejszy etyczny standard. Świadomie unikając handlu z Chinami nie dopuszczają do udziału w eksploatacji zwierząt. Takie spółki zasługują na wsparcie i pieniądze które tak czy inaczej komuś oddasz. Podejmij mądrą i etyczną decyzję.

Wniosek: Firma nie jest wolna od okrucieństwa

Niestety, L’Oréal jest firmą-matką do wielu marek. Pomimo tego że wiele z nich jest wolne o okrucieństwa, udział z ich przychodu trafia do L’Oreal , z kolei fundując testy na zwierzętach. Sami zdecydujcie co myślicie na ten temat.
Wiele z tych marek widnieje a na mojej liście kosmetyków testowanych i nie testowanych na zwierzętach. 

Milena x

Image Credit: Hairdresseronfire (flickr) / CC BY 2.0

4 myśli na temat “Czy L’Oréal testuje na zwierzętach? – 2017

  1. Aleksandra Walczak pisze:

    Bardzo się cieszę, że poruszyłaś ten temat. Choć przewija się on wszędzie i ciągle ludzie myślą, że skoro w Unii Europejskiej nie można testować kosmetyków na zwierzakach to koncerny sprzedają kosmetyki nietestowane… Tłumaczenie im albo zajmuje dużo czasu, albo jest spisane na niepowodzenie, bo nie da się im tego wytłumaczyć :(.

  2. Cześć Ola, Niestety to prawo – tak jak wiele innych – można łatwo obejść. Trzeba jednak rozsiewać te informacje ponieważ ludzie najczęściej po prostu nie zdają sobie sprawy z tego że płacą za testy na zwierzatch. Gdy już się dowiedzą, często starają się to zmienić. Nawet jeśli tylko 1 na 10 osób przejdzie na tą etyczną stronę, to już jest maly sukces 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.